menusearch
royayavaydanesh.com

آموزش کار با مداد رنگی

قبلی
دایموند گلس
دایموند گلس
مشاهده
وودگلس
وودگلس
مشاهده
فلوید آرت
فلوید آرت
مشاهده
آموزش موسیقی
آموزش موسیقی
مشاهده
آموزش طراحی و نقاشی
آموزش طراحی و نقاشی
مشاهده
۱۳۹۸/۴/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
آموزش کار با مداد رنگی
آموزش کار با مداد رنگی

مداد رنگی به خودی خود نیمه شفاف است و بعضی رنگها هم از سایر رنگها شفاف تر هستند،بیشتر رنگ های مات سطح سیاه را میپوشانند اما رنگ های شفاف اجازه میدهند زمینه تیره، از پشت آنها دیده شود.به همین دلیل کمی بیشتر از آنچه انتظار میرود تیره به نظر میرسند،وقتی فشار دست روی مداد رنگی را بیشتر کنید، بیشتر رنگها روشن تر به نظر میرسند.و با فشار کمتر تیره تر خواهند بود،این تکنیکی است که برای استفاده مداد رنگی و گرافیت روی کاغذ سفید استفاده میشود،روی زمینه سیاه باید این فشار را برعکس کنید تا همین نتیجه را بگیرید.برای شروع مقداری رنگ روی زمینه سیاه و زمینه سفید قرار دهید.برای اینکه یک رنگ تیره تر دیده شود، فشار دست خود را روی مداد کمتر کنید
میتونید اونها را باهم مقایسه کنید بعضی رنگ ها شما را شگفت زده میکنند.

مداد رنگی

ساده‌ترین و طبیعی‌ترین روش ایجاد سایه‌روشن این است که فشار دست تان روی مداد را کم و زیاد کنید. نوک مدادتان را بتراشید و با کمترین فشاری که می‌توانید دایره‌های ریز تودرتو بکشید تا سطحی که می‌خواهید به رنگ روشن باشد به نرمی با رنگ پوشانده شود. همین طور که به طرف دیگر می‌روید کم‌کم بر فشار دست‌تان بیافزایید. می‌توانید تمام سطح را نخست با رنگ روشن بپوشانید و سپس با افزایش فشار مداد، لایه‌های دیگری را به قسمت‌های دلخواه که می‌خواهید پررنگ‌تر باشند بیافزایید.
روش فشار، روش خوبی برای درآوردن سایه‌های متنوع از یک مداد با رنگ تیره یا متوسط است. مثلا از هر قرمزی شما می‌توانید سه یا چهار صورتی دربیاورید. تمرین کنید تا کنترل‌تان بر روی فشار روی مداد زیاد شود و سایه‌های متنوع‌تری از هر رنگ‌ دربیاورید.

 

مداد رنگی

 

در روش سایه‌روشن فشاری، رگه‌های سفید رو کاغذ برجا می‌مانند. یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای صاف کردن سطح رنگ‌شده، استفاده از آمیزنده‌های بی‌رنگ است (آمیزنده‌های بی‌رنگ مدادهایی با نوک نرم سفید هستند). از روشن‌ترین قسمت شروع کنید و با فشار زیاد دایره‌های نرم تودرتو بکشید و به طرف قسمت‌های تیره‌تر بروید. با این روش یک سطح نرم و صاف به دست خواهید آورد.

 

مداد رنگی

هنگامی که از آمیزنده بی‌رنگ استفاده می‌کنیم، کنتراست کاهش می‌یابد. می‌توان با استفاده از یک قرمز تیره‌تر، قسمت‌هایی را پررنگ‌تر کرد. بسته به جنس مدادرنگی، قابلیت درهم‌آمیزی رنگ‌ها بیشتر یا کمتر است. مدادرنگی‌های حرفه ای به خوبی ترکیب می‌شوند. با این روش می‌توان به سطح رنگ شده،‌ ژرفا داد. در این مرحله باید فشار بیشتری بر مداد بیاورید چون سطح کاغذ قبلا با رنگ پر شده و لایه‌های جدید باید روی لایه‌های قبلی جای بگیرند.