menusearch
royayavaydanesh.com

آشنایی با طراحی و نقاشی

قبلی
دایموند گلس
دایموند گلس
مشاهده
وودگلس
وودگلس
مشاهده
فلوید آرت
فلوید آرت
مشاهده
آموزش موسیقی
آموزش موسیقی
مشاهده
آموزش طراحی و نقاشی
آموزش طراحی و نقاشی
مشاهده
۱۳۹۸/۴/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
آشنایی با طراحی و نقاشی
آشنایی با طراحی و نقاشی

چندین نوع طراحی وجود دارد که که هر کدام دنیای خود را دارند مانند طراحی فیگور(drawing figure)

طراحی دست آزاد(free hand)و سایه پردازی(shading)

 

طراحی سایه پردازی چجوریه

 

طراحی کاریکاتور(caricature)

 

کاریکاتور

 

کاریکاتور

 

و طراحی خطی(line drawing)

 

طراحی

 

طراحی فرا واقعیت(surrealist)

 

طراحی

 

 و طراحی اولیه که اسکیس هم بهش میگن که بعضی از هنرمندا علاقه خاصی به اسکیس های سریع دارند و علاقه ای به نقاشی تکمیل شده ندارند.

 

طراحی

طرای با ذغال ،از آنجا کـه ذغال نسبت بـه مداد، ضخیم‌تر، مشکی تر و روان تر اسـت بنابر این طراحی با آن تجربه منحصر بـه فردی اسـت و میتوان با آن طرح هاي فوق رئالیستی و احساسی را ایجاد کرد. از طرفی ذغال را می‌توان بـه شیوه یک مداد استفاده کرد کـه دراین صورت یک وسیله موثر برای طراحی، سایه پردازی، هاشور زنی و ایجاد تابلوهای سایز بزرگ اسـت.

 

ذغال

انواع زغال و کاربردهای آن در طراحی: ذغال هایي کـه در طراحی استفاده میشوند در شکلهای مختلف وجود دارند. در مورد اول بـه شکل چوب هاي فشرده شده هستند: «compressed sticks»:این نمونه از زغال می‌ توانند خیلی سخت باشند و رنگ خاکستری تولید کنند.

حالت دوم در طراحی ذغال: ذغال فشرده شده یا مداد ذغالی«pressed charcoal»، این نوع از یک زغال فشرده شده در بین پوشش از چوب تشکیل شده اسـت، شبیه یک مداد طراحی اما با ویژگی زغال. از آنجا کـه این نوع ذغال بـه اسانی قابل تیز شدن اسـت بنابر این ازآن می‌توان برای طراحی هاي ظریف، دقیق، ایپررئال و فوتورئال استفاده کرد.

در حالت سوم در طراحی ذغال: زغال بید یا زغال تاک «willow or vine charcoal»:این نوع زغال در واقع صورت زغال هاي بلند استوانه اي شکل از چوب درخت بید یا تاک هستند. زغال بید خیلی نرم اسـت میتواند خاکستری مخملی یا فاخته اي را ایجاد کند کـه یک بافت عالی در طراحی بـه دست می‌آید. این نوع زغال در طرح هاي اولیه و ترکیب هاي پایه اي نیز کاربرد دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی توسط یوتاب وب