menusearch
royayavaydanesh.com

آموزش تکنیک رنگ روغن

قبلی
دایموند گلس
دایموند گلس
مشاهده
وودگلس
وودگلس
مشاهده
فلوید آرت
فلوید آرت
مشاهده
آموزش موسیقی
آموزش موسیقی
مشاهده
آموزش طراحی و نقاشی
آموزش طراحی و نقاشی
مشاهده
۱۳۹۸/۴/۱۸ سه شنبه
(0)
(0)
آموزش تکنیک رنگ روغن
آموزش تکنیک رنگ روغن

ما دو نوع رنگ روغن داریم یکی مات و یکی براق که بهتر است از براق برای مواردی استفاده شود که قرار است در نور آفتاب قرار بگیرند چون دوام بیشتری دارد اما از رنگ روغن مات برای نقاشی منازل معمولا استفاده میشود چون راحت تر خرابی های سطح را میپوشاند و کارآمد تر است.

 

رنگ روغن

چندین تکنیک در نقاشی رنگ روغن وجود دارد که بستگی به علاقه هر فرد مورد استقبال قرار می گیرداز جمله استفاده از کاردک و یا تکنیک خیس در خیس در تکنیک خیس در خیس لایه های رنگ بدون انتظار خشک شدن کنار هم قرار می گیرند.

 

 

و استفاده از کاردک در تکنیک رنگ روغن که طرافداران آن کم نیستند،در این تکنیک رنگها ،مرزها با استفاده از مهارت به دست آمده در نقاشی  و استفاده از کاردک وتسلط رو آن کنار هم قرار می گیرند .

 

رنگ روغن

این زمان از ما انسانهایی عجولی ساخته که می خواهیم زودتر خود را نزدیک مقصد حس کنیم ما این تجربه را در مورد هنرجویان زیادی تجربه کرده ایم که در اواسط یا ابتدای کار سریع خسته شده و ادامه کلاس را رها کرده اند بنابر این سعی می کنیم مفید و مختصر مراحل اولیه کار را برای شروع ارائه کنیم.رنگ روغن خوب و با کیفیت باعث می شود کار شما نزدیک به تصاویر دیده شده در محیط اطراف و اینترنت باشد و خود را نزدیک به کارهای دیده شده ببینید و انگیزه بیشتری برای کار پیدا کنید.

 

رنگ روغن

 

از قلم موی با کیفیت استفاده کنید تعداد کمتر با کیفیت بهتر وطبیعی برای رنگ روغن مناسب تر است.

 

رنگ روغن

اما بوم کوچک یا مقوای کوچک برای ابتدای کار خود انتخاب کنید کارها زودتر به نتیجه میرسند و می توانید تکنیک های متفاوتی را تجربه کنیدو زمانی وشوق و شور در شما ایجاد شد و اطمینان خاطر حاصل شده که به کلمه معروف من میتوانم  در شما صدق می کند قدمهای بلند تر و بومهای بزرگتر و تصاویر بیشتری را خلق کنید.

 

رنگ روغن

ابتدا طرح خود را بر روی بوم منتقل کنید که حدود مرزهای رنگ گذاریتون دستتون باشه که به اون زیر سازی گفته میشه

زیر سازی:نقاشی با رنگ کم (لایه ای نازک)شروع کنید تا خیلی زود خشک شود (مانند یک لایه خاک)و این کار باید قبل از اضافه کردن رنگ های اصلی طرح و سایر جزئیات روی بوم انجام شود دقیقا به معنای زیرسازی

 

رنگ روغن

 

نکات کلیدی:لایه ضخیم رنگ بر روی لایه نازک،زمانی که زیر کار لایه نازکی از رنگ است و در مرحله بعد لایه ضخیم تر و پر روغن تری بزارین روی بوم از بوم شما محافظت میکنه اما گر بالعکس باشه لایه زیری که بخاطر ضخیم تر بودن موقعه خشک شدن و ترک خوردن لایه های بالایی تر هم آسیب میبینه 

 

رنگ روغن

رنگ ها را زیاد با هم مخلوط نکنید ، زیرا رنگ ساخته شده تیره و کدر می شود.• رنگ ها را در پالت خود محدود کنید ، همه رنگ ها روی پالت نگذارید ، همچنین از هر رنگ مقدار کمی خارج کنید. دو شیشه از حلال ها همراه داشته باشید، یکی به طور انحصاری برای رقیق کردن رنگ و یکی برای تمیز کردن قلموها. 

 

استفاده از رنگ پس زمینه برای شما راحت تر است نسبت به اینکه شما نقاشی را روی زمینه سفید کار کنید.

پولیش کردن کار مطمئن شوید قبل از اسپری کردن آن روی کار حتما کار خشک شده است.

مهم:رنگ هایی که روی آنها cl(برچسب توجه)از موسسه مواد هنر و خلاقیت (acmi)حک شده است باید با احتیاط مورد استفاده قرار گیرند و به دستور العمل آنها توجه شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

شرکت سازنده